toto jsem já
toto jsem já
Jmenuju se Adam a elektronikou se zabývám už od malička. Nejvíce se poslední dobou zabývám stavbou tesláků a různých VN zdrojů. Studuji na gymnáziu. Chystám se na obor elektronik mechanik.

Vítejte na mých stránkách

Nedávno jsem si koupil na tržnici lampu do auta, se zářivkou 8w. Doma jsem to rozebral a chtěl jsem na tom zkoušet různé zářivky, jenomže uvnitř bylo nekvalitně zaizolované titěrné trafo na feritovém jádře, které se bohužel šlehlo, tak jsem ho musel rozdělat a převinout, což se povedlo a zrovna jsem udělal druhé trafo, abych si udělal kopii zdroje.
Nepodařilo se mě sehnat stejný kondenzátor, tak to nechtělo fungovat na náhradní tranzistor (který jsem vyhledal v katalogu), protože originální jsem nesehnal. Tak jsem vypájel trenzistor z kupované lampy a napájel ho do svého zdroje, který zázračně fungoval a nově koupený tranzistor zase fungoval ve starém zdroji:). Schéma jsem bohužel ztratil :(.
Aktuálně s tím zdrojem napájím zářivku z LCD monitoru, kterou mám připevněnou pod stolem jako podsvícení klávesnice. Seznam součástek dodám brzy. Nedoporučuji tento zdroj stavět, pokud neseženete originální tranzistor (D880).Schéma dodám jak nějaké udělám:).

PARAMETRY
vstupní napětí 12VDC 500mA
výstupní napětí cca 5kV
podsvícení klávesnice
podsvícení klávesnice
strana zpojů
strana zpojů
výboj 5mm
výboj 5mm
celek
celek
Autor nenese žádnou zodpovědnost za škody na zdraví či majetku,vše stavíte na vlastní nebezpečí.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one